آشنایی با دستگاه برش لیزری فلزات

5 (100%) 2 votes

با دستگاه برش لیزری فلزات بیشتر آشنا شویم

در راستای معرفی دستگاه‌های صنعتی، در این مطلب به معرفی دستگاه برش لیزری فلزات خواهیم پرداخت که از اهمیت ویژه‌ای در صنعت و حتی در کاربردهای غیر صنعتی برخوردار است. با یک نگاه ساده به اطراف خود می‌توانیم درک کنیم که این دستگاه‌ها تا چه اندازه‌ای در مصارف صنعتی و خانگی کاربرد  دارند. در هر صورت، قرار گرفتن اشعه لیزر در کنار دقت و صحت نرم افزار کنترل دستگاه، باعث شده است که دستگاه برش لیزری فلزات به عنوان یک دستگاه پرقدرت و حتی همه کار شناخته شود. برای اینکه بتوانیم با این دستگاه بیشتر آشنا شویم، نحوه عملکرد آن را در بند بعدی توضیح خواهیم داد.

 

دستگاه برش لیزری فلزات چگونه کار می‌کند

دستگاه برش لیزری فلزات برای برش انواع فلزات با درجه‌های سختی مختلف طراحی شده است. تیوب لیزر انتخاب شده در این دستگاه‌ها با فلزات مختلف متناسب است. شروع کار این دستگاه از یک نرم افزار طراحی مانند تری دی مکس یا کورل دراو شروع می‌شود. در این نرم افزارها، اپراتور یک طرح خاص را آماده می‌کند با فرمت متناسب با نرم افزار کنترل دستگاه، ذخیره می‌کند. با روشن شدن دستگاه، اپراتور به سراغ صفحه کنترل دستگاه رفته به کمک آن مختصات و مشخصات مورد نظر خود را در نرم افزار کنترل وارد می‌کند.

با روشن شدن و اعمال دستور از طرف نرم افزار، موتور دستگاه حرکت کرده و محورهای آن را در جهت‌های مختلف حرکت می‌دهد. هرچه تعداد محورهای دستگاه بیشتر باشد، دستگاه برش لیزری فلزات توانایی برش الگوهای دو بعدی و سه بعدی را خواهد داشت. با حرکت محورها، نازل برشی در جهت‌های مختلف حرکت می‌کند و با استفاده از لیزر، زمینه‌ی برش‌های افقی و عمودی را فراهم می‌کند. به همین راحتی می‌توان الگوهای مختلف برشی را با این دستگاه‌ها انجام داد. البته در این میان، نباید از نقش میز دستگاه در تنوع بررسی انتخاب کردن سبک برش فلزات چشم‌پوشی کرد. میز دستگاههای برش لیزری به دو مدل شمشیری و لانه زنبوری تقسیم می‌شوند.

 

لیست قیمت دستگاهها را دریافت کنید

SPECIAL OFFER!

This Offer is Limited! Grab your Discount!
Offer Expires In:
Apply Coupon Code BOGO & Upto 50% Off!
GET MY OFFER!
close-link