نکات مهم در مورد خرید دستگاه CNC چیست

Rate this post

خرید دستگاه CNC می‌تواند فرایند تولید قطعات و نمونه کار در یک شرکت را بهبود بخشد و سرعت عمل آنها را نسبت به قبل به چند برابر افزایش دهد. اما ورود به بازار بدون شناخت کافی در مورد پروژه خود و همچنین کسب اطلاعات در مورد دستگاه و قابلیت‌های آن می‌تواند شما را به یک بازار ناشناخته وارد کند که مجبور به خرید دستگاه‌های بی کیفیت و با طول عمر پایین شوید. در خرید هر دستگاه مکانیکی از جمله خرید دستگاه CNC فاکتورهای مهم متعددی وجود دارد که توجه به این فاکتورها باعث می‌شود دستگاه انتخابی ما از لحاظ کارایی و کیفیت در سطح مناسبی قرار داشته باشد.

خرید دستگاه CNC نیز از این قضیه مستثنا نیست و فاکتورهای مهمی وجود دارد که می‌تواند خرید آن را بهتر و یا بدتر کند. برخی از این معیارها به خود دستگاه و قابلیت‌های آن بر می‌گردند و برخی نیز به انتظار شما از دستگاه و پروژه‌ای که برای آن در نظر گرفته‌اید بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر قصد دارید از دستگاه سی ان سی برای پروژه‌های کوچک و تولید نمونه‌های ساده استفاده کنید، طبیعتاً به یک دستگاه با اندازه کوچکتر با سرعت بالا نیاز دارید، اما اگر هدف شما از خرید دستگاه CNC برای ایجاد یک کارگاه بزرگ و تولید قطعات پیچیده باشد، باید به سراغ دستگاه‌های بزرگتر با طول عمر بالا بروید.

اما به طور کلی، در فرایند خرید دستگاه CNC پنج عامل بسیار مهم وجود دارد که اگر آنها را رعایت کنیم می‌توانیم یک دستگاه خوب و با کیفیت دست پیدا کنیم. در این مطلب به بررسی این پنج فاکتور خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید!

 برای خرید دستگاه CNC ابتدا باید پروژه کاری خود را بشناسید

اولین قدم در خرید دستگاههای سی ان سی شناسایی پروژه و کارهای که می‌خواهید با آن دستگاه انجام دهید است. در واقع، مهمترین کاری که به هنگام استفاده از این دستگاه‌ها باید صورت دهید، این است که مسیر کاری و مشتریان خود را مشخص کنید و نیاز آنها را برآورده کنید. با توجه به انتظاراتی که مشتریان شما دارند و میزان فروشی که انتظار می‌رود، باید دستگاه خود را انتخاب کنید. اگر قصد دارید که دستگاه سی ان سی خود را برای یک کارگاه کوچک انتخاب کنید با یک سرمایه گذاری کمتر می‌توانید یک دستگاه با قابلیت‌های بالا و در عین حال سریع پیدا کنید. به عنوان مثال، می‌توان از دستگاه سی ان سی برای تولید قطعات تزیینی استفاده کنید.

اما اگر قصد دارید با خرید دستگاه CNC خود را وارد پروژه‌های سنگین‌تر، مانند گرفتن سفارش از شرکت‌های بزرگ کنید، نیاز دارید که یک دستگاه بزرگ با قابلیت‌های بیشتر و با توان تولید قطعات پیچیده‌تر بخرید. در مورد دستگاههای سی ان سی، معمولاً هر چه دستگاه بزرگتر باشد تعداد محورهای بیشتری نیز دارد که در جهات مختلف حرکت می‌کنند. این محورها به دستگاه کمک می‌کنند که الگوها و طرح‌های پیچیده‌تری تولید کند و شما نیز در سفارشات خود خلاقیت بیشتری به خرج دهید. خرید دستگاه CNC بزرگتر توانایی شما در پاسخگویی به مشتریان غیر قابل پیش بینی را افزایش می‌دهد.

 

لیست قیمت دستگاهها را دریافت کنید

 

 هزینه نهایی پروژه و خرید دستگاه CNC را برآورد کنید

گام دوم در خرید دستگاه CNC پیش بینی قیمت دستگاه و هزینه‌های جاری کارگاه است. اگر می‌خواهید یک کارگاه درست کنید و به تولید قطعات مختلف مشغول شوید، باید هزینه خرید دستگاه و همچنین خرید لوازم جانبی محاسبه کنید و بودجه نهایی خود را با توجه به این هزینه‌ها در نظر بگیرید. اگر از هزینه خرید دستگاه چشم‌پوشی کنیم، طبیعتاً هر کارگاهی یک یکسری هزینه‌های جاری نیاز دارد که برای خرید قطعات و ابزارهای ضروری لازم است. با مراجعه به یکی از کارگاه‌های نزدیک خود و مشورت به آن‌ها می‌توانید این هزینه‌ها را محاسبه کنید.

بخش دوم هزینه خرید دستگاه CNC شامل قیمت خود دستگاه می‌شود. دستگاه‌های سی ان سی انواع مختلفی دارند و در اندازه‌های متنوعی ساخته می‌شوند. بنابراین هنگام ورود به بازار با گزینه‌های متعددی مواجه هستید که اگر از قبل در مورد آنها پیش‌بینی لازم را نداشته باشید مطمئناً در فرایند خرید با مشکل مواجه خواهید شد. برای اطلاع از قیمت دستگاه‌های سی ان سی شیوه‌های مختلفی وجود دارد که رایج‌ترین آنها مراجعه به وب سایت شرکت‌ها و همچنین تماس تلفنی با آنهاست. وب سایت شرکت‌ها حاوی اطلاعات کاملی از دستگاه‌ها است و قابلیت‌های آن‌ها را در این وب سایت‌ها می‌توانید ببینید. با استفاده از این دو شیوه می‌توانید قدم دوم را محکم‌تر بردارید.

 اندازه دستگاه را با توجه به نیاز خود و اندازه کارگاه انتخاب کنید

اما در انتخاب یک دستگاه CNC تنها نمی‌توان به قابلیت‌های دستگاه و قیمت آن بسنده کرد. اندازه دستگاه عامل مهمی است که ممکن است فرایند خرید دستگاه CNC را به شکل عجیبی تحت تأثیر قرار دهد. علاوه بر اندازه دستگاه، اندازه کارگاه و فضایی که برای کار در نظر گرفته شده است مهم است. شما به عنوان کسی که قصد احداث یک کارگاه را دارید باید بتوانید برنامه راهبردی خود را تنظیم کنید و دستگاه مورد نیاز را با توجه به سطح تولید و انتظاری که از کارگاه شما می‌رود انتخاب کنید.

اما به هر اندازه که به یک دستگاه پیشرفته نیاز داشته باشید، بدین معنی نیست که بدون توجه به فضای کارگاه می‌توانید اقدام به خرید دستگاه CNC کنید. در واقع باید بین اندازه دستگاه و اندازه کارگاه تناسب وجود داشته باشد و فضای کافی برای نصب دستگاه داشته باشید. اگر یک دستگاه بزرگ با قابلیت‌های بیشتری بخرید و فضای کافی برای استفاده از آن در اختیار نداشته باشید، بدین معنی است که توان کافی برای استفاده از ظرفیت دستگاه را نخواهید داشت و بازدهی مناسب از آن دریافت نخواهید کرد.

 قابلیت دستگاه خود را بشناسید

قابلیت دستگاه در خرید دستگاه CNC بسیار مهم است و اگر بتوانید یک دستگاه با قابلیت مطابق با انتظار خود پیدا کنید، این شانس را خواهید داشت که کلیه محصولات خود را با کیفیت مورد انتظار تولید کنیم. به عنوان مثال، شما اگر قصد دارید بر روی قطعات فلزی کار کنید، باید بتوانید یک دستگاه با قابلیت کار بر روی انواع فلزات را پیدا کنید. با توجه به قابلیتهایی که همه دستگاههای CNC به صورت عمومی دارند، به احتمال زیاد بتوانید از آنها برای برخی مواد در یک خانواده استفاده کنید. اما استفاده عمومی از این دستگاه‌ها نه تنها به کسب و کار شما لطمه می‌زند، در بلند مدت به کارایی دستگاه نیز ضربه زده و هزینه‌ای که برای خرید دستگاه CNC پرداخت کرده‌اید به هدر خواهد رفت.

هنگام خرید دستگاه CNC از فروشنده بخواهید که در مورد دستگاه به شما توضیح دهد و شما نیز به آنها بگویید که قصد دارید بر روی چه موادی کار کنید و از این مواد برای تولید چه قطعاتی استفاده خواهید کرد. در این صورت هم شما قابلیت‌های دستگاه را خواهید شناخت و هم فروشنده با توجه به سابقه خود دستگاه مناسبی به شما پیشنهاد خواهد داد.

 مدت زمانی که با دستگاه کار می‌کنید را مشخص کنید

برخی از کارگاه‌ها نیاز دارند که با دستگاه به صورت بلندمدت کار کنند و به تولید انبوه قطعات مشغول هستند. شرایط کاری و میزان تولید این کارگاه‌ها ایجاب می‌کند که دستگاه CNC در پروژه‌های بلندمدت به کار گرفته شود و اگر یک دستگاه ضعیف با سیستم ضعیف انتخاب شود دوام چندانی نخواهد داشت. از طرفی خرید دستگاه CNC با کارایی بلند مدت باعث می‌شود که هزینه خرید اولیه شما بیشتر از سطح مورد انتظار باشد. با این وجود، اگر می‌خواهید از دستگاه خود به صورت بلندمدت و ۲۴ ساعته استفاده کنید، این مورد را نیز با فروشنده خود در میان بگذارید و از آنها بخواهید که یک دستگاه مناسب و متناسب با نیاز شما پیشنهاد دهد.

اگر تاکنون برای خرید دستگاه CNC اقدام نکرده‌اید، توصیه ما این است که قبل از خرید سری به بازار بزنید و یا وب سایت‌های مربوطه را مطالعه کنید تا بتوانید قابلیت‌های آنان به شکل مناسبی بشناسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه‌های ما و اطلاع از قیمت آن‌ها به وب سایت ما مراجعه کنید برای دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

SPECIAL OFFER!

This Offer is Limited! Grab your Discount!
Offer Expires In:
Apply Coupon Code BOGO & Upto 50% Off!
GET MY OFFER!
close-link